| Blogi postitused
Flowers of endangered Kakabeak (Clianthus puniceus). This plant species is native and endemic to new zealand

Aina huvitavamaks läheb see taimemaailm, kaunid õied või mis!

Tõlgitud inglise keelest-Clianthus, üldtuntud kui kakabeak, on kaunviljade perekonda Fabaceae kuuluvate õistaimede perekond, mis koosneb kahest Uus-Meremaalt pärit põõsaliigist. Neil on silmatorkavad punaste lillekobarad, mis sarnanevad Uus-Meremaa papagoi kaka nokaga.

Taimi tuntakse ka kui papagoi nokka , papagoi arve ja homaari küünist- kõik viited eristatavatele lilledele. Samuti on valgetest kuni kreemjat värvi õitega sort nimega “Albus” ja roosade roosade õitega sort: “Roseus”

Clianthus , mida tuntakse kakabeak ( kōwhai ngutukākā sisse maoori ), on perekonna kohta õistaimed liblikõieliste perekonna Fabaceae , mis koosneb kahest liigist ja põõsad native Uus-Meremaale. Neil on silmatorkavad punaste lillekobarad, mis sarnanevadUus-Meremaa papagoi kaka nokaga. Taimi tuntakse ka kui papagoi nokka , papagoi arve ja homaari küünist- kõik viited eristatavatele lilledele. Samuti on valgetest kuni kreemjat värvi õitega sort nimega “Albus” ja roosade roosade õitega sort: “Roseus”.

Need kaks liiki on kriitiliselt ohustatud Clianthus puniceus, mida looduses tuntakse nüüd ainult Moturemu saarel Kaipara sadamas , ja ohustatud Clianthus maximus . 2005. aasta uuringus leiti ainult 153 C. maximuse taime (langus 1996. aastal oli see üle 1000), peamiselt Ida-Kapimaa piirkonnas. C. maximust kasvatatakse Uus-Meremaal laialdaselt aiataimena, kuid haritud liinid pärinevad vaid vähestest taimedest ega ole geneetiliselt mitmekesised . C. puniceust kasvatatakse ja sellest on saanud auhinnatud sordid .

Kakabeak kasvab umbes kahe meetri kõrguseks, laialivalguvate okstega tekivad kuni 15 cm pikkused lehevarred, mis kannavad mitu paari väikseid lendlehti. Nad õitsevad tavaliselt kevadest suve alguseni, kuid võivad õitseda kaks korda aastas või isegi aastaringselt.

Joseph Banks ja Daniel Solander kogutud isendite Clianthus 1769 ja C. puniceus kirjeldatud 1835. William Colenso kindlaks kaks liiki Clianthus juba 1847 ja kirjeldatud C. maximus 1885. Kuid Thomas Kirk vähendatud C. maximus erinevaid C. puniceus 1899. aastal. Peter Heenan taastas C. maximus 2000. aastal eraldi liigina.

Clianthus moodustab klaadi koos perekonna Carmichaelia , Uus-Meremaa luud. Koos moodustavad nad suurema kladi koos Austraalia perekonna Swainsona ja Uus-Meremaa Montigena (harilik hernes). Sturt kõrbes herne , Swainsona formosa , on mõned sarnasused kakabeak ja algselt paigutati perekonnast Clianthus . Uus-Meremaa kohalike kaunviljade neljas perekond on Sophora , mida esindab kaheksa kowhai liiki .

Kakabeak Objekte Uus-Meremaa lõplikku templite 1960-1969, algselt pre-koma 2 d tempel, ja siis selle asendamine 2 c tempel 1967.

Lõuna-Austraalia lillemärk Swainsona formosa , varem Clianthus dampieri, on sarnane.

Egas huvitav on lugeda mis taimi ka mujal maailmas leidub!