| Blogi postitused

Milline kaunis õite küllus, nii võiks seda taime kindlasti liigitada, uurime mida ta tegelikult enda kohta kõneleb!

Harilik kaksikkannus (Diascia barberae) on kaksikkannuste (Diascia) perekonda ja mailaseliste (Scrophulariaceae) sugukonda kuuluv taimeliik.

Lille nimetus pärineb kreeka keelest, Dis – ‘kaks’, Ascus: – ‘kott’. Nimi tuleneb sellest, et taimel on alumise huule tagaküljel kaks kannust.

Ta on osaliselt püstiste ja osaliselt rippuvate vartega üheaastane taim, mis haruneb rohkesti. Lehed on väikesed, ovaalse kujuga ja tumerohelised. Õie värvus on varieeruv: roosa, punane, oranž ja lillakas. Taime kõrgus 15–30 cm,laius 23–30 cm, õitseb juulist külmadeni. Taim pärineb Lõuna-Aafrikast.

Taimele on soodsaks tingimuseks pikad päevad ehk tegemist on pikapäevataimega. Vajab päikselist ja sooja kasvukohta ning viljakat, kuid samas vett hästi läbilaskvat pinnast. Mulla pH peaks jääma vahemikku 6,0–6,5. Vajab kasvuperioodil regulaarset kastmist. Sobib kasvatamiseks lillepeenardes, lillekastides ja amplites nii üksikult kui ka kõrvuti teiste suvelilledega. Vihmasel ja külmal suvel võib õitsemine olla pigem tagasihoidlik.

Paljundatakse nii seemnete kui ka pistikutega. Seemned võib külvata otse aeda 1–2 nädalat enne viimast külma või kasvatada neid sisetingimustes 6–8 nädalat enne istutamist. Tiheda taimestiku saab taimede kärpimisega, mida tehakse kahel korral. Taim ei talu liigniiskust ega ka liigset kuivust. Pikema õitsemise perioodi saavutamiseks tuleks seemned külvata juba veebruaris või märtsis, et taimed piisaval määral ette kasvatada. Parim idanemise temperatuur on 16–18 ºC.

Igati sobilik taim erinevates kohtades kasvatada!