| Blogi postitused

Taas üks palmiline, uurime tema häid omadusi.

See väike taim on fantastiline õhupuhastaja. Kui sinu kodus on mõned kuldviljakpalmid, siis võid unustada tolmulõhna ja taim puhastab kenasti õhu ka mürkidest. Puhta õhuga kodus on hea olla ja unigi maitseb hästi.

Kuna kuldviljakpalm on üsna eksootiline taim, siis toob ta sinu koju ka eksootiliselt sooja tunde. Muld peab olema parajalt niiske, kuid mitte märg, otsest päikesevalgust ta ei taha.

Eri taimed käituvad toatingimustes oma eripäradele vastavalt, kuid tihtilugu on parimad õhupuhastajad suure lehemassiga lopsakad taimed. Kõige kõrgema hinde on selles testis saanud kollakas kuldviljakpalm, mida meie kodudes küll sagedasti ei kohta.

Kuldviljakpalm (Chrysalidocarpus lutescens) kuulub väiksemakasvuliste palmide hulka, mida on toas mugav kasvatada. Ta kasvaks aasta ringi tavapärasel toatemperatuuril, mis on ligikaudu 20 pluss­kraadi. Kasta tuleb seda taime korrapäraselt, kuna ta vajab suhteliselt palju vett ja niisket mulda. Jälgige, et ta siiski kogu aeg jalad vees ei istuks – see ei mõju talle hästi!

Üldiselt on kuldviljakpalmi siiski lihtne kasvatada ning ta eelistab pigem poolvarjulist kasvukohta, mille puudust tavapärastes kodudes kindlasti ei ole. Kasvumullaks sobib harilik roheliste toataimede muld. Lisaks võib ta suvel rahuliku südamega varjulisse kohta aeda kaunistama tõsta.

Nii et taas üks suurepärane toataim!