| Blogi postitused

Midagi huvitavat ronitaime meie koduaedadesse, sinised õied on väga uhked!

Lehtertapud tuleks ette kasvatada, nii jõuavad soojalembesed taimed meid oma kaunite õitega rõõmustada.

Troopilistelt aladelt pärit lehtertapud (Ipomoea) muudavad nii aiad, tarad, pergolad, lillepostamendid, amplid kui seinaääred õitsvaks ja kauniks. Suvelilledena on tuntumad: kuu-lehtertapp (Ipomoea alba), erepunane lehtertapp (Ipomoea coccinea), kolmevärviline lehtertapp (Ipomoea tricolor), verev lehtertapp (Ipomoea purpurea), sulgjas lehtertapp (Ipomoea quamoclit) ja hõlmine lehtertapp e miina (Ipomoea lobata).

Et kaunist ilu saaks pikemalt nautida, tuleks kõikide lehtertappude taimed ette kasvatada. Seemnete kasvukohale külvamine annab tulemust vaid soojal kevadel-suvel, jahedate ilmadega jääb õitsemine kasinaks ja hiliseks. Seemnete külvist kuni õitsemiseni kulub umbes 3 kuud.

Niiske külvimullaga täidetud potti külvata 2 cm sügavusele 3-5 seemet. Külvipott katta kile või klaasiga ja asetada sooja (+18º…+20º C) kohta. Tõusmed ilmuvad umbes 10-14 päevaga. Et taimed välja ei veniks, peavad nad saama maksimaalselt valgust, temperatuur võib olla mõnevõrra madalam, +16º…+18º C.

Et tagada tugevad taimed, mis hiljem rikkalikult õitseks, tuleks noori taimi kord nädalas väetada. Vajadusel tuleks taimi ka toestada. Sooja ilmaga võib noori taimi õue viia, nii nad harjuvad ja karastuvad välisõhuga.

Oma alalisele kasvukohale võib taimed istutada alles pärast öökülmaohu möödumist. Enamasti saabub see aeg mai lõpus, juuni alguses. Paremini edenevad lehtertapud tugevate ja jahedate tuulte eest kaitstud soojal ja päikselisel kasvukohal. Taimevahe reas 30-35 cm.

Tehke meile pilte oma uhketest ronitaimedest!