| Blogi postitused

Sain natuke lugeda tegemist ei ole liiliatega, küll on sibullill!

Puškiinia (Puschkinia) on vähenõudlik sibullill, kes kaunistab varakevadist aeda oma valkjate, keskelt sinise triibuga õitega.Puškiinia on üheliigiline liilialiste sugukonda kuuluv sibullillede perekond.

Õisikuvarte pikkus on 10-15cm. Puškiinia sobib kasvatamiseks peenras äärelillena ja kiviktaimlas. Kasvab hästi ka kerges varjus. Eelistab liivsavimulda. Sibulad istutatakse mulda sügisel ja need võib jätta samale kasvukohale mitmeks aastaks.

Kuulub üheliigiline sibultaimede perekond liilialiste (Liliaceae) sugukonnast, mis looduslikult kasvab parasniisketes rohtlates. Liik P. scilloides ja var. libanotica on valkjate, keskelt sinise triibuga 7-8 mm läbimõõduga õitega, mis omakorda paiknevad õisikutes. Õisikuvarte pikkus ulatub kuni 20 cm. Taim on varajase õitsemisega väga külmakindel kevadlill, mis sobib kasvatamiseks peenras äärelillena, kiviktaimlas, murus, terrassil või rõdukastis. Eelistab päikeselist kuni kergelt varjutatud, sõmera, vett hästi läbilaskva ja keskmise viljakusega pinnasega kasvukohta. Eesti oludes võib istutada septembrist kuni külmade saabumiseni. Sibulad võib jätta samale kasvukohale mitmeks aastaks järjest. Paljundatakse sibulpesakonna jagamise teel suvel, istutatakse pärast jagamist kohe uuesti maha.

Kellel leidub koduaias, siis julgelt jagage meiega oma nippe!