| Blogi postitused
Pildil kollane reseeda

Reseeda (Reseda L.) on taimeperekond reseedaliste sugukonnas. Rohttaimede ja poolpõõsaste perekond reseedaliste sugukonnast; umbes 60 liiki peamiselt Vahemere maadel. Eestis kasvavad tulnukana värvireseeda (R. luteola) ja kollane reseeda (R. lutea). Üheaastase peenralillena kasvatatakse lõhnavat reseedat (R. odorata).

Reseeda on levinud iluaedades. Tagasihoidliku välimuse, kuid oivalise aroomiga taim. Õitseb juulist kuni oktoobrini. Meeproduktiivsus on kuni 300 kg/ha. Mesi on hele. Väga aromaatne ning maitse omaduselt võrreldav pärnaõiemeega.

Eestis levib raudteede ja maanteede ümbruses tulnukliigina kollane reseeda (R. lutea). Aedades kasvatatakse lõhnavat reseedat (R. odorata), mis on üheaastane taim ja külvatakse mais kasvukohale (taimed võib ka ette kasvatada). Soovitatav külvisügavus on 3 mm ja seemikud võiks harvendada vahedele 30-38 cm. Kasvuks sobib keskmise toitainetesisaldusega nõrgalt aluseline vett hästi läbilaskev pinnas ja poolvarjuline kasvukoht. Sellistes tingimustes kasvavad taimed 30-40 cm kõrgeks ja puhma läbimõõt võib ulatuda 15-25 cm. Lille välimus on silmapaistmatu oma roheliste lehtede ja ka rohekate õitega, kuid nad on väga tugeva meeldiva lõhnaga, mistõttu neid enamasti ka kasvatatakse. Õitseb juunist septembrini.

Taaskord mitme otstarbeline taim!