| Blogi postitused

Ei teagi mis nende nö südameid meenutavate õite v viljade nimetus selline on, aga uurime lähemalt.

Rahvasuus kutsutakse ka südaherneks. Kauni lehestikuga kiirekasvuline taim katab ruttu toestuse ja jõuab kõrgustesse (kuni 3 m). Taime teevad efektseks 3–5 cm läbimõõduga rohelised südant meenutavad viljad, pisikesed rohekasvalged õied on tagasihoidlikud.

Südaseemnik (Cardiospermum) on 14 liigiga igihaljaste ronitaimede perekond seebipuuliste (Sapindaceae) sugukonnast, mis looduses on levinud troopilise Aafrika, Ameerika ja India metsaaladel. Aianduses kasvatatakse üht liiki: põis-südaseemnikut (C. halicacabum), mida rahva seas tuntakse ka südahernena. Südaseemnik on kiirekasvuline ronitaim, mida meie tingimustes kasvatatakse enamasti üheaastase taimena, harva talveaedades igihalja püsikuna. Sobib ideaalselt pergolate ja terasside haljastamiseks tänu oma kiirele kasvule ning suurtele dekoratiivsetele lehtedele (lehed on sügavalt lõhestunud ning kuni 20 cm suurused). Õied on pisikesed ja rohekasvalged, kuid dekoratiivsust lisavad efektsed suured rohelised veidi südant meenutavad viljad.

Kasvuks vajab toitaineterikast mulda ning valgusküllast, sooja päikeselist kasvukohta. Kasvuperioodil soovib rikkalikku kastmist ning kord kuus väetamist täisväetisega. Paljundatakse seemnetega, mis idanevad 20-22°C juures kaks kuni kolm nädalat.

Kui teilgi aias või maja seinaääres kasvab selline kaunis südameid kandev taim, siis saatke meile julgesti pilte!