| Blogi postitused

Tutvume jätkuvalt ikka uute ja huvitavate palmilisetega.

Palmikasvataja kõige sagedasemad probleemid on palmi lehetippude kuivamine, liiga pime kasvukoht, ülekastmine ja punase kedriklesta kahjustus. Niisketest vihmametsadest või ookeani rannikutelt pärit palmid (ümaralehine lehvikpalm, kookospalm jt) on tundlikud kuiva õhu suhtes. Õhuniiskuse suurendamiseks võib palmilehti vahel puhta leige veega piserdada, niiske pehme lapiga pühkida või asetada taimepoti kõrvale lai anum veega.

Ümaralehine lehvikpalm (Livistona rotundifolia) on pärit Indoneesiast ja Filipiinidelt.

Lehvikpalmi lehed on rohelised, läikivad ja sulgjad. Muld tuleks taimel hoida niiske ning samuti on hea taime piserdamine. Väetama peab aastaringselt iga 4-6 nädala järel. Suvel võib palmi viia õue. Kuiva toaõhku talub lühiajaliselt. Suvel võid viia õue. Talub lühiajaliselt kuiva toaõhku. Kasvukohaks sobib valge ilma otsese päikesevalguseta koht.

Sai põhilise välja toodud, aga kindlasti tasubki silmas pidada, et nad pärinevad eksootilistest paikadest ja kuigi tundub et vajavad vähem hoolitsust kui mõned teised toataimed, siis tegelikult nii ei ole. Tuleb nende eest samamoodi hoolitseda ja nö poputada et nad ilusad püsiks.