| Blogi postitused

Kuulub piimalilleliste (Euphorbiaceae) sugukonda ning pärineb Kagu-Aasia troopilistelt aladelt – Malaisiast ja Vaikse ookeani saartelt. Teda leiab nii looduses kui ka meie lillepoodides nii põõsa kui puuna. Ebakrootoni lehed on väga värvikad: kollase, rohelise ja punase kirjud. Lehtede kuju varieerub sorditi ühtlaselt kitsastest väga laiadeni.

Toataimena on suhteliselt nõudlik. Liike on 16.

Temperatuur ja niiskus

Kasvuperioodil hoida 18-24 kraadises ruumis, talvel paar kraadi jahedamas. Mitte jätta alla 15-16 kraadisesse ruumi. Eelistada tuleks niisket keskkonda. Ei talu järsku temperatuuri muutumist ja tuuletõmmet.

Valgus

Valges keskkonnas säilib lehtede kirev värv. Mitte asetada otsese päikesevalguse kätte.

Kastmine

Suvel kasta tavapärasest tihedamini. Soovitav ei ole lasta mullapallil läbi kuivada, kuna siis hakkab lehti langetama. Kui taim on hakanud juba lehti maha viskama, võib oksi tugevalt tagasi lõigata. Kastmisel kasutada pehmet vett, mida võib hapustada sidrunhappega ning pärast kastmist potist üleliigne vesi ära võtta. Kui ruum on kuiv, võib sooja veega piserdada.

Õitsemine

Õied on tagasihoidlikud ja jäävad kirjude lehtede kõrval varju nii, et omanik ei pruugi õitsemist märgatagi. Toatingimustes on keeruline teda õitsema saada, kuid mitte võimatu (märtsist oktoobrini). Rohekad emasõied on pikas ruljas sabataolises kobarõisikus, isasõitel on palju väikseid valgeid tolmukaid. Õisikud on enamasti lehtede pikkused või pikemad ja arenevad tipulehtede kaenlas. Kroonlehti ebakrootoni õies pole.

Ebakrootoni vili on kupar.

Väetamine

Kasvuperioodil tuleb pidevalt väetada (kord või kaks kuus). Mitte kasutada lämmastikurikast väetist. Talvel vaid mõnel korral.

Ümberistutamine

Iga aasta kevadsuvel toitainerikkasse liivaga segatud mulda. Muld peaks olema happeline või nõrgalt happeline. Ühte potti võib istutada mitu taime. Vopsakamaks saab taie muuta ka üksikut taime kärpides.

Paljundamine toimub seemnetega või ladvapistikutega.

Muu– taime piimmahl on mürgine! Lõikamisel on soovitav kasutada kindaid.

Kui teil on õnnestunud saada õitsema, siis tehke pilte ja saatke meile!