| Blogi postitused

Ja nii tutvume taas mõne liilialisega.

On nii vastupidavad ja vähenõudlikud, et inglise keeles on taime lausa malmlille nime välja teeninud. Lehtliiliad peavad vastu mistahes tingimustes: tolm, kõrged ja madalad temperatuurid, üle- ja alakastmine, vähene valgus. Ühtlasi on lehtliilia väga kahjurikindel. Tema muld tuleks hoida niiske, aga mitte pidevalt märg. Lehtliilia kasvab klumbina, sellel on püstised, teravate tippudega mõõgakujulised lehed. Õitseb harva. Kes tunneb, et lihtsalt rohelised lehed igavaks jäävad, siis olemas on ka tore valgetriibuline versioon variegata ning valgete täppidega kirjatud sort „Milky Way“.

Süstjate, tumeroheliste lehtede ning pikkade leherootsudega kaunikujuline toataim. Väga vastupidav. Talub ka pimedamat kasvukohta. Elab üle kuiva õhu, temperatuuri muutused, tõmbetuule, tolmu ja muud ebasobivad tingimused. Väldi otsest päikest ja seisvat vett. Kasvukõrgus on kõrgel lehtliial 50-70cm. Suvel võib viia aeda varjulisse kohta. Temperatuur +18 kuni +25°C. Talvel on eelistatum jahe ruum +3 kuni +12°C. Kasutatakse tihti floristikas, lehtede pikkus kuni 70cm. Õitseb harva, õied on kellukjad, pealt kreemikad kastanpruunide südamikega, mis paiknevad mulla pinnal. Pärineb Hiinast, Lõuna-Jaapanist.
Kasta korrapäraselt, lase enne järgmist kastmiskorda mullapinnal pisut läbi kuivada. Talvel, eriti jahedas kasvukohas kasta harvem. Väeta kevadest sügiseni roheliste toataimede väetisega iga kahe nädala tagant. Istuta ümber 3-4 aasta järel, kevadel.

Nii, et kes soovib rohelust oma koju tuua siis see on igati sobiv taim!