| Blogi postitused

Milline õitemeri, kas pole mitte kaunis! Uurime, millega on tegu..

Kuulub võhaliste sugukonda ning kasvab Lõuna-Ameerikas. Tõlvlehikuid on müügil erineva suurusega, alates minist ja lõpetades rohkem kui meetri kõrguste taimedega. Lehestik on tumeroheline ja lopsakas. Suhteliselt vähenõudlik taim.

  • Õiekas tõlvlehik (S. floribundum)
  • Wallise tõlvlehik (S. wallisii)

Temperatuur ja niiskus

Kasvavad looduses vihmametsades, meeldib soojus (20-25 kraadi) ja niiskus. Talvel võib olla ka natuke jahedamas ruumis, kuid mitte alla 16-kraadi (lehed kaotavad läike ja kasv pidurdub). Vältida tuuletõmbust ja talvel aknalaual hoidmist.

Valgus

Tuleks kasvatada poolvarjulises kasvukohas, vältida otsest päikesevalgust, mille tulemusel võivad lehed kokku rulluda ja kolletuda.

Kastmine

Suvel tuleb rikkalikult kasta pehme veega. Muul ajal (ka pärast õitsemist) mullapalli kuivades. Potialusele ei tohiks vett seisma jätta. Võib piserdada või selle asemel asetada märjale liivaalusele. Samuti võib aeg-ajalt viia duši alla.

Õitsemine

Õisikuvars kasvab lehtedest kõrgemale lõppedes rohekasvalge pikliku või ovaalse kõrglehega, milles on tõlvõisik. Kodustes tingimustes viljad ei moodustu, kuid õitseb see eest aastaringi.

Väetamine

Kasutada normaalsest poole lahjemat lahust (0,1% täisväetise lahus) iga kahe nädala tagant, talvel kord kuus. Väetada on soovitav pärast kastmist. Üleväetamisest saab aru selle järgi, et taime lehed tõmbuvad pruuniks (plekid).

Ümberistutamine

Ümber tuleks istutada iga paari aasta tagant kevadel või kui taim ei mahu enam potti ära kasutades toitaineterikast poorset mulda. Selle võib segada lehemullast, freesturbast, mättamullast lisades jämedat liiva (1:1:1/2:1/2) ja kuivanud veisesõnniku tükikesi. Kasutada võib ka happelist toalillede mulda.

Paljundamine– potis kasvavast puhmast võib eraldada taimi. Jälgida, et juuri ei vigastata.

Puhastab hästi õhk. Tõlvlehik ehk Spathiphyllum on juba sellepärast Feng Shui taim, kuna sellel on oskus sinu kodu õhku värskena hoida. See on taim, mis toodab hapnikku, et sa saaksid enda kodus värsket õhku hingata. Samas, peale hapniku tootmise aitab see puhastada sinu kodus olevat õhku. Kõige enam aitab see neid, kellel on probleeme astmaga või kellel on tolmuallergia.