| Blogi postitused

No nii taas midagi uut ja põnevat, mida enda teada ei ole kohanud, aga uurime lähemalt, mis taimega on tegu!

Andurjas jaanikakar (Chrysanthemum carinatum) on üheaastaste korvõieliste sugukonda kuuluv taimeliik. Perekonda kuulub umbes 5 liiki, mis looduslikult kasvavad peamiselt Vahemeremaades. Eestis ilutaimena levinud jaanikakra liik, mille esindajatel on valged, kollased või purpursed õisikud.

Väga lihtsasti kasvatatav. Valged värvilise südamikuga õied. Kroonlehtedel ümber tumeda südamiku päevalille meenutavad värvilised ringid. Külvata otse kasvukohale. Õitseb juunist külmadeni.

Kõrgust on neil 30-100 cm, õitsevad juulist oktoobrini. Neist on aretatud palju vorme ja sorte. Jaanikakrale lähedased perekonnad on krüsanteem, härjasilm, püreeter ja soolikarohi. Seemned võib külvata aprilli lõpul mais otse kasvukohale. Parim idanemistemperatuur on 15ºC, mille juures idanemine kestab tavaliselt 10 – 15 päeva. Ühes grammis võib olla kuni 350 seemet. Seemikud on soovitav pärast külvide tärkamist harvendada selliselt, et taimedevaheliseks kauguseks üksteisest jääks 15–20 cm. Jaanikakar sobib hästi suvelillede peenrasse täitmaks tühje kohti, samuti on ta suurepärane äärelill, ka lõikelill.

Milline lilleilu, ja tundub ka kasvatamine kerge, proovige, ja andke meile ka teada milliseid õisi teil aias kasvab!