| Blogi postitused
Kalanhoe

Kalanhoe on pärit Madagaskari mägedest, ta kuulub sukulentide hulka. Allpool oleme kirjeldanud eelkõige Blossfeldi kalanhoe kasvutingimusi, kuna seda liiki kasvatakse enim kodustes.

Jagame mõningasi näpunäiteid kuidas lille eest hoolt kanda:

1.Kastmine- Mõõdukalt, temperatuuri langedes vähem. Viltja kalanhoe puhul vältida vee sattumist lehtedele. Poti võib panna veega täidetud alusele seniks kuni õhumulle enam ei tule ja muld on läbi vettinud. Liigne vesi lasta ära valguda enne ümbrispotti tagasi panemist.

2.Valgus- Asetada valgesse kohta, kuid mitte ereda päikesevalguse kätte. Kui lehed värvuvad punaseks, annab taim märku liiga valgest keskkonnast. Alates septembrist 1,5 kuu vältel on soovitav pimendada keskkonda 9-10 tunnini õitsemise soodustamiseks. Pimendamiseks võib kasutada taime katmiseks suuremat potti või tõmmata tume kilekott peale.

3. Väetamine- Kasvuperioodil kord-kaks kuus lahja, kuid mitte lämmastikurikka väetisega. Talvel väetada harvemini. Kui taim venib välja, on see märk üleväetamisest. 

4. Temperatuur- Parim on hoida 16-18 kraadises kasvukeskkonnas. Talvel jahedamas, kuid mitte alla 10-15 kraadi. Puhkeperioodil ei vaja palju õhuniiskust.

5. Ümberistutamine- Istutada tuleks igal kevadel pärast taime õitsemist. Soovitav on kasutada väikest potti ja liivasegust aiamulda (mitte happelist), mis on toitaineterikas ja viljakas. Lisada võib ka peenkruusa ja sõelmeid.

Tulge külastage meie poode Rakveres ja Väike-Maarjas ning leiate sealt endale sobivas värvitoonis kalanhoe.