| Blogi postitused

Õis on küll selline vägev ja ohtlik, uurime lähemalt mida ta endast kõneleb.

Kateriina verilill (Haemanthus katherinae) on suur uhke õiega taim. Tema sibul on võimas ning lehtede pikkus võib ulatuda 1,2 meetrini.

Taim kuulub kriinumitega samasse amarülliliste sugukonda. Ta pärineb Lõuna-Aafrika kuivadest savannidest ja võsastikest. Taime perekonnanimi Haemanthus tuleneb kreekakeelsetest sõnadest haima veri ja anthos õis.

Kuni 75 cm pikkune õisikuvars lõpeb erkpunastest õitest pallikujulise õisikuga, mille läbimõõt võib olla 15–30 cm. Kui õisi tolmeldada, arenevad neist oranžikad või punased viljad.

Kevadest sügiseni kestval kasvuperioodil väetage ja kastke teda korralikult. Sügisel kasvab lehtede vahelt välja tugev õisikuvars. Pärast õitsemist vähendage kastmist järk-järgult, lehed kolletuvad ning taim asub puhkama. Asetage sibul talvituma kuiva ja jahedasse kohta (u 12°). Kateriina verilille puhul tuleb siiski jälgida, et juured täielikult läbi ei kuivaks, seepärast kastke teda aeg-ajalt.

Istutage taimed ümber kevadel enne kasvuperioodi algust. Vajadusel eemaldage tütartaimed, kuid üritage juuri võimalikult vähe vigastada. Sibul pange poolenisti mulda. Vastavalt lehtede arengule hakake järk-järgult rohkem kastma.

Kateriina verilill võib kasvada aastaid ümber istutamata. Kui teda liiga tihedalt häirida, siis ei pruugi ta õitseda.

Lühidalt ja kokkuvõtlikult öeldud kuidas seda lille hooldada. Kallid lillehuvilised kui kellegi leidub kodus see kaunis taimeke õitsema, siis palun saatke meile pilte ja jagage seda ilus meiegagi!