| Blogi postitused

Kaunid punakad lehed köidavad igas aias pilke!

Lõuna-tõlvpuu (Cordyline australis) tunneb end hästi nii toas kui ka konteineris terrassil. Samuti võid need ilusad taimed suveks peenrasse istutada. Parim koht lõuna-tõlvpuu jaoks on valgusküllane, kuid kaitstud keskpäevapäikese eest. Hommikune ja õhtune päike meeldib tõlvpuule. Toalillena kasvatades on parim koht kuni 3 m kaugusel aknast. Soojas õhus kuivab muld potis liiga kiiresti ja taime lehed võivad pruuniks muutuda.

Soojade ilmade saabumisel paiguta tõlvpuu algul välja varjulisse kohta ja siis hoia taime 5 päeva jooksul iga päev ühe tunni võrra kauem päikese käes.

Suvel kastetakse ja piserdatakse tõlvpuud rikkalikult. Kasvuajal (märtsist septembrini) väetatakse taime 1-2 korda kuus vaheldumisi 0,1%-lise kompleksväetise ja orgaanilise lahusega (nt heleroosa soolatu kalaverevee või helepruuni sõnnikuleotisega). Suve teisel poolel  kasutatakse mineraalväetist. Tõlvpuu ei vaja üldiselt palju väetamist

Too tõlvpuu siseruumidesse, kui temperatuur langeb alla 8 °C. Talvel jahedas kastke vähe, lastes kastmiskordade vahel mullal kuivada.

Taime noorendamisel kevadel võib mahalõigatud ladvaosale ning tüükast lõigatud (7-8 cm) pistikutele niiskes liiva-turba segus juured alla kasvatada.

Taimehuvilised, julgelt katsetama!