| Blogi postitused

Tegemist on kaunite lehtede ja ka õitega toalillega, kuidas tema eest hooltkanda uurime lähemalt.

Seebralill kuulub kommeliiniliste (Commelinaceae) sugukonda pärinedes Mehhikost ja Kesk-Ameerikast kasvades sealsetes troopilistes metsades pinnakattetaimena. Nende lehed on kirjud nagu sebrad, piklikud, otsast teravnevad. Rippuva seebralille lehed on alt punakaslillad ja pealt kahe hõbedase triibuga. Seebralilledele on lähedased trandeskantsiad.  Tegemist on väga vähenõudliku toataimega.

Liigid

  • Rippuv seebralill (Z. pendula)
  • Purpuse seebralill (Z. purpusii)

Temperatuur ja niiskus

Talub nii sooja kui ka mõõdukalt jahedat. Minimaalne temperatuur 12-14 kraadi.

Valgus

Kasvukoht võib olla nii valge kui ka poolvarjuline. Valges kohas muutub lehtede muster intensiivsemaks. Vältida tuleks järsku valgusolude muutumist, sest see võib kaasa tuua lehtede kolletumise.

Kastmine

Suvel ja talvel kasta rohkelt, kuna tema suur lehemass vajab niiskust. Ta talub ka kuiva õhku, kuid sel juhul võivad hakata lehed poti lähedalt maha langema. 

Väetamine

Väetada tuleks pigem tagasihoidlikult.

Õitsemine

Harva õitsevad toatingimustes. Õied on väikesed ja värvilt roosakaslillad asetsedes varte tipus. Üksiku õie eluiga on lühike, vahel vaid loetud tunnid.

Ümberistutamine

Liiga rammusas mullas muutuvad lehed lopsakaks, kuid jäävad värvilt kahvatuks. Mulda ise segades võtta: lehemulda, mättamulda ja liiva (3:2:1). Samas sobib ka tavaline aiamuld.

Paljundamine

Paljundamine on lihtne: võtta märtsis-aprillis varre tipust näiteks kümme 10-15 cm pikkust pistikut ja panna 9-11 cm läbimõõduga potti juurduma. Pistikud võib panna ka vette juurduma. Juurdumine toimub kiirelt. Paljundada võib aastaringselt, samas talvel on protsess aeglasem.

  • Vältida järsku asukohavahetust, mis toob kaasa olulise valgustingimuste muutumise.
  • Kuna tegemist ei ole pikaealise taimega, tuleks teda iga paari aasta tagant uuendada.
  • Neil ei ole puhkeperioodi.

Energeetiline mõju

Seemnemaailm: „Juudihabe neutraliseerib kadedust neil, kes elavad kõrvuti kadedatega. Tradeskantsial on samasugune kaitsevõime kui säraval ekmeal.“