| Blogi postitused

Milline imekaunis õitekobar. Mul pole õrna aimugi millega on tegemist, aga õnneks uurin kohe järgi ja saame kõik koos teada.

Kivikilbik (Lobularia maritima) on ristõieliste sugukonda kuuluv taimeliik. Taim on kantud Eesti ohustatud liikide punasesse nimestikku.

Pole väga nõudlik pinnase ega päikesepaiste suhtes. Talub hästi kergemaid öökülmi. Moodustab ilusa ja ühtlase lillevaiba, sobib väga hästi ka ääretaimena ja teiste suvelillede ning püsilillede vahele. Väga väärtuslik pinnakattetaim. Lõhnab väga hästi. Soodsamalt mõjub noore taimena kohaleistutamine. Soovitatav istutustihedus 25-35 taime/m2 (kiirelt tiheda lillevaiba saavutamiseks 40 taime/m2). Seemnest paljundus. Istutatud 8×8 nelikant potti.
Sordid:
   ’Snow Crystals’- valge, suureõieline, madal ja varajane. Tetraploid. Väga hea haljastusse.

Sordirühm ’STREAM’: Jõulise kasvuga poolrippuv s.r. Hea hargnevusega ja vastupidava taimestruktuuriga. Moodustab ümara kuju. Õitseb terve suve ja vajab vähe hooldust. Sobib hästi nii üksikuna kui ka segudesse. Pistikpaljundus. Istutatud 11 Ø ümarpotti.

Sordirühm ’LUCIA’: Jõulise kasvuga poolrippuv s.r. Hea hargnevusega ja vastupidava taimestruktuuriga. Õitseb terve suve ja vajab vähe hooldust. Sobib hästi nii üksikuna kui ka segudesse. Pistikpaljundus.

Pildil olev taim on ohustatud, aga on aretatud teisi taimesorte, mida tõin välja ja kasvatatakse silmailuks!