| Blogi postitused
Sort silver cup

Taas suurepärane ilutaim aedadesse või isegi hekiks!

On õhulise lehestiku ja kaunite suurte õitega suvik, kes kasvab kuni 1 m kõrguseks ja õitseb rikkalikult juulist sügiseni. On kassinaeriliste sugukonda kuuluv taimeliik.

Väga efektne on aed-rõngaslill grupiistutustes. Peenrasse istutatakse üldjuhul koos erksate üheaastaste lilledega, kus ta tõmbab alati endale tähelepanu. Õitsevaid lilli võib korjata lõikelilleks ja panna kimpudesse.

Rõngaslill on vähenõudlik, kuid eelistab kobedat, mitte liiga viljakat mulda. Sellisel juhul ei veni varred liigselt välja ning õitsemine on intensiivsem.

Perekonda kuulub umbes 25 erinevat taimeliiki, mis looduslikult on levinud peamiselt Vahemeremaades. Eestis kasvatatakse rõngaslilledest püsilillena 50–150 cm kõrgust kahvaturoosade õitega harilikku rõngaslille (L. thuringiaca), mis on Eestis kohati naturaliseerunud. Tuntud on ka suvilill mis on 50–120 cm kõrgune roosade, roosakaspunaste või valgete õitega aed-rõngaslill (L. trimestris). Mõlema rõngaslille lehed on karvased, õied suured lehterjad, vili koosneb paljudest rõngakujuliselt paiknevaist neerjatest seemnistest. Aed-rõngaslille kasvatatakse Eestis üheaastase aiailutaimena. Seemned külvatakse mais otse kasvukohale. Taimi võib ka ette kasvatada. Temperatuuril 15ºC kestab idanemine tavaliselt 7-12 päeva, kuid võib kesta ka kuni kuu aega. Ühes grammis on umbes 150 seemet. Tärganud seemikuid harvendatakse vastavalt vajadusele selliselt, et taimedele jääks piisavalt kasvuruumi (umbes vahedega 20×20 cm). Eelistavad päikeselist, tuulte eest varjatud kasvukohta. Muld peaks olema hea drenaažiga ja keskmise viljakusega. Paremaks õitsemiseks on soovitav aeg-ajalt ära korjata närbunud õied. Sobib kasvatamiseks suurtes terrassipottides, suvelillepeenras, ka äärelilleks.

Nii,et kevadele vastu uute katsetustega!