| Blogi postitused
Pildil sort diamant rouge

Milline iludus, lihtsalt sõnatuks võttev.

Hortensiad õitsevad suve teisel poolel, nende õied moodustuvad õitsemissuvel kasvavatele võrsetele. Sellest saab järeldada, et neid võib varakevadel maani maha lõigata. Aed- ja puishortensia lõikus on siiski pisut erinev: puishortensia talub allalõikust hästi, aedhortensia aga mitte nii väga.

Puishortensia (Hydrangea arborescens) talub allalõikamist paremini, kuna ta annab rohkesti nii külg- kui ka juurevõrseid. Siiski võiks alles jätta 1-2 pungapaariga oksatüükad – nii saame hortensia suvel varem õitsema.

Aedhortensia (H. paniculata) oksad ei anna juure- ega külgvõrseid. Seetõttu võiks lõikus piirdudagi vanade, kuivanud ja murdunud okste eemaldamisega. Viimaseid on aedhortensial küllalt palju, kuna ta on rabeda puiduga.

Kui soovite aedhortensialt eriti lopsakaid õisikuid, lõigake teda igal aastal tagasi nii, et kärpimislõige jääks viimase aasta puidu sisse ning alles jääks ka üks pungapaar.

Pungadest kasvavad ees ootaval suvel noored võrsed, mille tippudesse tulevad õisikud. Mõneti meenutab aedhortensia lõikus nudipuude iga-aastast hooldust.

Kutsun üles kallid lugejad jagage meiega oma hortenisate kogemusi. Nii õue kui toataimena!