| Blogi postitused

Vahepeal mõtlen, et mis lilledest võiks kirjutada ja nagu kuidagi kummalisel väel nad tulevad ise. Eks meist igaüks usub milessegi, aga selline kaunis lill on siis ahtalehine inglilill. Juba tema ilu on lummav, vaatame mis ta veel endast kõneleb;)

Juunist, sügiseste külmadeni, õitsev valgete, roosade või lillakate õitega, veidi lõvilõuga või orhideesid meenutav, suvelill. Kasvab 25-40 cm. kõrguseks, tihedaks, tugevasti hargnenud, püstiseks, puhmikuks. Väga kaunis, nii peenras, kui anumates. Väga soojalembeline, kasvukohaks vajab Eesti tingimustes väga sooja ja tuulte eest kaitstud kohta. Eelistab pigem kuivemat pinnast. Külmemal suvel võib ka vinduma jääda. Istutus tihedus 20-25 tk/m2. Seemnest paljundus. Istutatud 10,5-12 Ø ümarpotti.

Sordirühm ’ARCHANGEL’: Suurte õitega, tumerohelised, läikivad lehed. Rikkalikult õitsev sordirühm, väga hästi harunev ja ühtlaselt õitsev. Ei vaja õite puhastamist. ’Blue Bicolor’ – sinakaslilla valgega õis. ‘Deep Rose’ – roosa valgega õied. ‘Dark Purple’ – Tumelillad õied.

Lühidalt ja kiiresti kokku võetud. Mina soovitan katsetage seda imekaunist lille kasvatada!