| Blogi postitused

Tõeliselt uhked kõrrelised. Eri värvilised, uurime mida nad enda kohta kõnelevad.

Erakordselt dekoratiivne kõrreline. Väga pikad, süstjad lehed. Kohev õisik ei karda külma ega lund. Kevadel peab vanad lehed ja varred ära lõikama, Taime juures toimetades tuleks olla ettevaatlik, lehe ääred on väga teravad. Taim ei karda kuivemat perioodi, on erakordselt haiguskindel. Võib jagada varakevadel.

Argentiina pamparohi on erakordselt dekoratiivne kõrreline. Heades tingimustes kasvavad 2,5 – 3 meetriseks, kõrgudes kõigi teiste aiataimede üle. Väga pikad, süstjad lehed on elegantselt painutatud, aga tugevad varred, mis kannavad lopsakaid hõbevalgeid sulgjaid õisikud, jäävad alati sirgeks. Kohev cortaderia õisik, mis ei karda külma ega lund, kaunistab aeda suvest kuni kevadeni. Kevadel peab vanad lehed ja varred ära lõikama, siis tuleks olla ettevaatlik, lehe ääred on väga teravad, siit ka nimi cortar (hisp.k – lõikama). Taim ei karda kuivemat perioodi, on erakordselt haiguskindel. NB! Meie tingimustes on taim külmaõrn!

Paremini peab vastu Eesti läänerannikul ja saartel. Katsetada võib ka mujal, kuid kindlasti peaks taimel olema ideaalilähedased tingimused ja talveks kaetud. Võib jagada varakevadel. Soovituslik istutusnorm 1 tk m2-le.

Kõrrelised kaunistavad iga aeda, aga need on kohe eriti uhked.