| Blogi postitused
Kirjeldus puudub.

Taas meie poodides kasvav taim, kellel soovi külastage meid ja soetage endale või kingituseks!

Bambus (Bambuseae) on kõrreliste sugukonda kuuluv mitmeaastase igihaljaste puittaimede rühm. Taksonoomiliselt käsitletakse neid Bambusoideae alamsugukonna Bambuseae triibuses. Bambuseid on teada umbes 92 perekonda üle 1000 liigiga ja nad kasvavad lähistroopilistes ja troopilistes piirkondades.

Paljud bambuse liigid õitsevad ja kannavad vilju vaid korra 85 – 120 aasta jooksul ning see toimub üheaegselt, sõltumata kasvukohast või kliimast. Pärast seda nad enamasti surevad. Bambuste massilist ja üheaegset õitsemist pole suudetud rahuldavalt seletada.

Bambused on kõige kiiremini kasvavad puittaimed maailmas: kasvukiirus võib päevas ulatuda 91,5…122 cm-ni, tunnis aga 3,9…5 cm-ni. Nende ülikiire kasv on tingitud omapärasest risoomivõrgustikust, ning sõltub suuresti kasvupinnasest ja kliimatingimustest.

Bambuspuitu ehk bambust kasutatakse eriti ehitusmaterjalina, aga ka tööriistade, mööbli jm valmistamiseks. Tuntud on ka bambusest suusakepid ja õngeridvad. Mõnede bambusliikide seemneid ja noorvõsusid tarvitatakse toiduks, nendest toituvad ka pandakarud.

Kellel tekkis soovi, siis külastage meid!