
Pärineb Kesk- ja Lõuna-Ameerika troopilistest vihmametsadest. Kuulub bromeelialiste (Bromeliaceae) sugukonda.
Tegemist on epifüüdiga, st ta kinnitub puutüvede ja okste külge, saades õhust ja vihmaveest kogu eluks vajaliku vee ja toitained. Tumerohelise läikiva lehestikuga, lehed moodustavad kodariku. Heades kasvuoludes võib kasvada isegi kuni meetri kõrguseks.
1.Kastmine- Soovitav on kasta leige pehmendatud veega. Kindlasti mitte üle kasta, kuigi taimele meeldib niiskus. Märtsist augustini (kasvuperioodil) võib kasta ka südamikku ja pritsida vett lehtedele. Puhkeperioodil südamikku mitte kasta. Kui õisik või lehed muutuvad tumedaks, tuleks kastmist ajutiselt vähendada. Talub lühiajaliselt ka läbikuivamist.
2.Valgus- Kasvab varjulises või poolvarjulises kohas. Kui taim ei saa piisavalt valgust, ei lähe õitsema.
3.Väetamine- Kasvuperioodil üks kord lahja väetiselahusega. Väetist võib segada kastmise vette.
4.Temperatuur- Taim soovib ühtlaselt sooja (18-21 kraadi) ja kõrget õhuniiskust. Talvel ei tohiks temperatuur langeda alla 16-18 kraadi.
5.Ümberistutamine- Kasvatab uusi taimi peataime külge. Neid võib eraldada (ei pea) ettevaatlikult peataimest ja istutada kevadel eraldi potti, kui neile on alla tulnud mõningad juured. Kasutada pigem väiksemat kas savi- või plastmasspotti. Eelistab turbamulda, nõrgalt happelist. Parim on kasutada mulla, turba ja liivasegulist mulda.