| Blogi postitused

Pildike on küll väike, aga näha armsad väikesed marjakesed.

Kuulub madaraliste (Rubiaceae) sugukonda pärinedes Kesk- ja Lõuna-Ameerikast, Austraaliast ja Uus-Meremaalt. Lehed on väikesed, kuid see-eest on viljad pilkupüüdvad. Ta on madal (kõrgus 5-10 cm) sobides hästi näiteks pinnakattetaimeks.

Liigid

Liike on umbes 16.

Temperatuur ja niiskus

Suvel sobib toatemperatuur, kuid oktoobrist veebruarini (puhkeperioodil) peaks olema jahedamas (8-10 kraadi). Alla 5-kraadises ruumis ei tohi hoida. Ei talu tuuletõmbust.

Valgus

Soovib valget või hajusvalget kasvukohta (ida- või läänepoolne aknalaud). Otsest päikesevalgust tuleks vältida.

Kastmine

Kasta tuleb regulaarselt nii, et niiskustase oleks ühtlane. Õitsemise ajal kasta rohkem, samas talvel, kui taim on jahedamas, kasta ka vähem. Vältida nii läbikuivamist kui ka ülekastmist. Parim on asetada pott vette 10 minutiks ja lasta veel imenduda. Vesi peaks olema pehme ja lubjavaba.

Väetamine

Ei vaja palju väetamist (kord kuus). Kasutada võib vähese lämmastikusisaldusega väetist. Puhkeperioodil mitte väetada.

Õitsemine

Õitseb kevadel. Õied on valged ja tähekujulised. Viljad on alguses valged muutudes hiljem oranžiks. Viljumine toimub juunist septembrini. Pärast viljumist tuleks viia taim jahedamasse kohta.

Ümberistutamine

Varakevadel (veebruaris-märtsis) või pärast marjade pudenemist (hilissuvel) võib ümber istutada kasutades kanarbikumulda (happelist mulda).

Paljundamine

Seemnetega või jagamise teel.

Mida põnevat me aina taimeliikide kohta teada saame.