| Blogi postitused

Huvitav kas see taim on saanud nime meie rahvuskangelase järgi.. Uurime mida ta enda kohta kõneleb!

Kalevikepp (Gaura)  20 liigiline perekond pajulilleliste (Onagraceae) sugukonnast, mis looduses kasvavad Põhja-Ameerikas. Nimetus Gaura tuleb kreekakeelsest sõnast Gauros= suurepärane, tore, ja miks siis mitte kasvatada aias sellist vahvat taime. Kalevikepp on lähedane kuningakepi perekonda kuuluvatele taimedele.

Kalevikepp ehk Lindheimeri gaura (G. lindheimeri) on graatsiline puhmasjas püsilill. Sihvakatel harunenud vartel puhkeb tähekujulisi õisi suvest sügiseni. Sobib kasvatamiseks tagaaias, püsilille peenras või segapeenral. Eelistab kasvada päikeselisel kasvukohal ja kergel ning vett hästi läbilaskval pinnasel. Kuivaperioodidel vajab kastmist. Mulla viljakuse suhtes pole nõudlik. Varred võivad kasvada kuni 1,5 m pikaks. Pärast õitsemist lõigata varred ilma mingi kaastundeta maapinnani tagasi. Parim viis paljundamiseks on seemnetega, kuid kesksuvel võib teha ka varrepistikuid. Sortidest on levinud: ‘Corrie’s Gold’ – leheservad kuldkollasekirjud; ‘Siskiyou Pink’ – säravroosade õitega.

Siia lillemaailma merre võikski ära eksida neid sorte ja liike on üüratult palju, kuid usun, et igale maitsele on midagi põnevat!