| Blogi postitused

Kellele tuttav kellele uus. Uurime lähemalt, mida taim endast kõneleb!

Kuld-nõelköis on värvikirev roni- ja amplitaim. Kuld-nõelköis ei vaja kuigi palju valgust, kuid valguse käes on taim värvikam. Kuld-nõelköis on kollase- või valgekirju. Populaarne ja vähenõudlik toataim.

Kuld-nõelköis on liaanitaoline ronitaim, kellel on pikad hargnemata võrsed ja suured kirjud lehed. Südamekujulised lehed on 5-10 cm pikad. Lehtede rohelist värvi kaunistavad ebakorrapärased kollased või valged triibud ja laigud.  Kuld-nõelköis ronib võrsete õhujuurte abil. Kuld-nõelköis on veidi mürgine.

Kuld-nõelköis eelistab üsna sooja ja vähese valgusega kohta. Kõige paremini sobib poolvarjuline koht, kuid taim kasvab ka üsna varjulises kohas. Otsest päikesevalgust tuleks vältida.

Kuld-nõelköis ehk rahvapäraselt ka tarsaniköis kasvab looduses kuni 20 meetri pikkuseks. Lehed on enamasti üleni rohelised, kuid neil võib olla ka kollakaid triipe ja laike. Noorte taimede lehed on pisikesed ja südamekujulised. Kuld-nõelköis on leplik toataim, millele sobivad igasugused tingimused. Kui valgust on liiga vähe, siis lehtede värv tuhmub. Samuti on see soojalembene taim, mistõttu ei tohiks ruum olla liialt külm. Taime tuleks kasta kord-kaks nädalas ehk siis kui mulla peamine kiht tundub kuiv. Kasul on kuld-nõelköit ka regulaarselt veega pritsida. Kui taim on alakastetud, muutub ta kollakaks.

Kui oled kiire eluviisiga, siis on see ronitaim taim just sulle sobiv. Ta annab sulle parema une, kuid vastu ei taha just palju. Piisab hommikuti paarist tunnist päikesevalgusest ja korra nädalas joogiveest.

Kas pole mitte suurepärane toataim meie kiire elutempoga kodudesse!