| Blogi postitused

Kuulub marantaliste sugukonda ning looduses kasvab Lõuna-Ameerikas. Pärit on Brasiilia troopilistest metsadest. Teda saab kasvatada nii roni- kui ripptaimena. Kuigi poodides müüakse kinnitatuna, ei ole see taime loomulik kasvuviis, sest ta ei ole ronitaim.

Lehemuster on kaunis. Nad on piklikovaalsed, tumerohelised, pealt punakate triipudega, alt punakad. Osa sorte on valkjasroheliste lehtede ja rohelise kuni pruuni mustriga.

Temperatuur ja niiskus

Suvel hoida temperatuur 20-22 kraadi juures, talvel madalamana. Lühiajaliselt talub kuni 15 kraadi. Ei talu tuuletõmbust ja vajab kõrget õhuniiskust. Kuiva õhu korral kuivavad lehtede ääred.

Valgus

Varjuline, mitte panna otsese päikesevalguse kätte. Pimedas keskkonnas tuhmuvad lehe muster ja värvid ning liiga valges lehed kolletuvad või tõmbuvad rulli.

Kastmine

Suvel kasta rohkem, talvel tagasihoidlikumalt. Soovitav on kasutada vihmavett ja eemaldada pärast kastmist üleliigne vesi aluselt. Mullapinnale võib panna sammalt, mida pidevalt niisutada. Võib ka piserdada.

Õitsemine– kevadel ja suvel on õied pisikesed kahvaturoosast valgeni. Õied jäävad lehtede varju oma tagasihoidlikkusega.

Väetamine– kevadest sügiseni tuleks väetada iga kahe nädala tagant toataimede väetisega.

Ümberistutamine

Ümber on soovitav istutada iga paari aasta tagant. Muld segatakse poolkõdunenud lehemullast, jämedast turvamullast ja liivast. Kasutada madalat laia potti.

Paljundamine

Jagamise teel või pistikuga. Jagamisel eraldatakse vanemad taimed noorematest ja istutatakse eraldi. Oluline on mitte vigastada juurmugulat.