| Blogi postitused

Paljud teavad teda orhidee nimega, kuid samuti on tuntud kuukinga(Phalaenopis) nimi. Jagame mõningasi näpunaäiteid kuidas sellise imekauni õitega lille eest hoolt kanda:

  1. Kastmine- Soojema temperatuuriga ruumis vajab taim kastmist kord nädalas, jahedamas harvem. Kõige paremini saab aru kui vaatate juurte värvi, kui need on muutunud erkrohelisest kahvatu roheliseks, on õige aeg kastmiseks.
  2. Valgus- Orhidee vajab kasvuks ja õitsemiseks päevavalgust, kuid kindlasti tuleks vältida otsest päikesevalgust. Kardin kaitseb otsese päikesevalguse eest.
  3. Väetamine- Orhideeväetistel on üldjuhul kirjas kui tihti ja millises koguses kasutada. Kui tekkib kahtlusi lisa väetist vähem ja vett rohkem, taim on sulle tänulik. Pigem võid jätta vahepeal väetamata, kui väetada tihti.
  4. Temperatuur-neile meeldib pigem soojem keskkond(min 10kraadi, max 30kraadi), kuid kõigeparem on 20 kraadi juures. Taimed harjuvad ka kodustes tingimustes, kõrgem niiskus tagab parema õitsemise.
  5. Varre lõikamine- Pärast lille õitsemist võib ära lõigata kuivanud varreosa, sest samale varrele enam uusi õisi ei tekki.

Algajale, kui kogenenumale võib tunduda nende kaunikeste kasvatamine keeruline,kuid siiski ei tasu käega lüüa. Taimed nagu inimesed vajavad hoolt ja armastust. Julget pealehakkamist ja kauneid õisi!