| Blogi postitused
Potiroos

Üldiselt sobivad potis kasvatamiseks kõik kompaktse kasvuga roosisordid. Potiroosina on võrratud pinnakatteroosid, kelle kaarjad oksad kaarduvad elegantselt üle poti servade, moodustades efektseid roosikaskaade. Eriti head pinnakatteroosid on aiavaasides ’Aspirin’ (pärlmuttervalge), ’Austriana’ (punane), ’Fortuna Rigo’ (roosa lihtõieline, eriti rikkalikult õitsev sort), ’Innocencia Rigo’ (valge), ’Heidefeuer’ (punane), ’Aprikola Rigo’ (aprikoos) jt.

Potirooside talvitamine on tegelikult kergem kui sageli arvatakse. Kõige lihtsam on kaevata roos sügisel koos plastikpotiga mulda ja mullata võra üles – täpselt nii nagu teeme peenraroosidega. Teine võimalus on viia roos keldrisse, kui seal on sobiv talvitamistemperatuur –2 °C. Enamik keldreid on aga soojemad ja nii hakkavad taimed juba poole talve ajal kasvama. Pimedas venivad võrsed välja ja taim jääb nõrgaks. Seetõttu on potiroosi siiski parem talvitada maasse kaevatuna.

Järgmisel kevadel tuleb potis mulda vahetada või istutada taim suuremasse potti. Lisaks tuleb anda pika toimega väetist, arvestusega 3 g poti ühe liitri kohta. Nii kasvavad ja õitsevad potiroosid järgmisel aastal veelgi võimsamalt kui tänavu.