| Blogi postitused

Tehes postitust diskiidiast, avastasin ka toataime ruskus-diskiidia. Leiame tema sugulase kohta ka põnevat lugemist.

Ruskus-diskiidia on kergesti hooldatav ja vastupidav roheline taim. See on oma olemuselt sukulent, kuid kasvab epifüüdina või kattetaimena. Rohelise taime ingliskeelne nimetus Million hearts kirjeldab seda peenikest ripptaime hästi – südamekujulisi lehti on palju.

Dischidia ruscifolia on pärit Filipiinidelt, kus ta kasvab kattetaimena troopilistes metsades, puuoksadel ja -harudel. Epifüüdina on ta harjunud vähese substraadiga, seega ei vaja ta suurt potti ja mullaruumi. Kattetaimena on Dischidia ruscifolia ka põuakindel, ehkki naudib suhteliselt ühtlast niiskust ja pritsimist.

Istuta taim mulda, mida saad õhulisemaks muuta näiteks Potikruusa või Orhideemulla abil. Kasvukohaks sobib hajutatud valgusega hele kasvukoht, kuid ära aseta taime lõunapoolsele aknale otsese päikesevalguse kätte.

Pikad võrsed langevad allapoole, nii on taim suurepärane alternatiiv amplitesse ja lillepostamentidele. Lehed on nahkjad, mahlakad ja kasvavad võrsetena paarikaupa. Dischidia ruscifolia võib rõõmustada ka õitsemisega. Õied on väikesed, valged ja püsivad kaua.

Nii, et kellel tekkis huvi, siis julgelt kirjutage meile ja leiame teile sobiva taime!