| Blogi postitused

Taas huvitav taim meie blogis. Kes soovib endale soetada või kellelgi saata siis külastage meie poode Rakveres või Väike-Maarjas või siis kohe siit e-poest!

Selaginell (Selaginella) on sõnajalgtaimede perekond, ühtlasi ainus selaginellilaadsete seltsi ja selaginelliliste sugukonna perekond.

Eestis kasvab üks selle perekonna esindaja: koldjas selaginell (Selaginella selaginoides).

Kasvatamiseks lihtne ja tore taim. Selaginell ei talu otsest päikese valgust. Sobivaks temperatuuriks on 18-24 kraadi. Talle meeldib niiske õhk. Kui selaginella lehed tõmbuvad krimpsu, siis on järelikult taim kas kuiv või on liiga kuum õhk. Muld hoida niiske, kuid mitte märg. Vältida läbikuivamist ka talvisel perioodil, kui on jahedam. Selaginellale meeldib piserdamine toasooja veega. Väga hästi sobib kasvatamiseks vannituba kus on niiske õhk. Ümberistutada kevadel, kasutada happelisi mullasegusid, mis ei sisalda orgaanilist väetist.

Koldjas selaginell (Selaginella selaginoides) on selaginelliliste sugukonda kuuluv samblataoline sõnajalgtaim.

Sarnane taim on harilik sookold. Ta on Eestis arvatud II kaitsekategooriasse (seisuga 2019).

Koldjas selaginell on levinud põhjapoolkera põhjaosas ja parasvöötme mägedes. Euraasias on tema levikuala Fennoskandias, Islandil, Alpides, Kaukasusel, Karpaatides, Briti saarte põhjaosas ja Venemaa põhjaosas. Põhja-Ameerikas Alaskal, Kanadas ja USA-s.

Koldjas selaginell on levinud märgaladel, kus esinevad stabiilselt jahedad ilmastikutingimused. Kasvukohtade hulka kuuluvad sammaldunud jõe-, oja- ja järvekaldad, rabad, märjad rusunõlvad jms, kus kasvupinnas on neutraalse või aluselise reaktsiooniga.

Eestis võib neid harva leida maa põhja- ja loodeosas kasvamas soodes ja märgadel niitudel.

Kellel tekkis soov kasvatada siis kirjutage meile!