| Blogi postitused

Pildilt esmapilgul vaadates, siis tundub tugevate nahkaias lehtedega taim, aga vaatame lähemalt.

Urnõis on vähenõudlik ripptaim, kes on pärit Brasiilia troopilistest metsadest. Kasvamiseks sobib lõunapoolne aknalaud, kuid mitte otsene päikesevalgus. Vähene valgus on peamine põhjus, miks taim ei pruugi õitsema minna. Kevadest sügiseni kasta korrapäraselt. Uputada pott mõneks ajaks veeanumasse ning lasta nõrguda. Lase enne järgmist kastmiskorda mullal pisut taheneda. Talvel kasta pigem tagasihoidlikult. Väetada kevadest kuni sügiseni õitsvate toataimede väetisega iga 2-3 nädala tagant.

Lopsaka kasvukujuga urnõis on tuntud ka kuldkala-lillena. “Tema on selle poolest hea, et õitseb talveperioodil augustist märtsini, mis annab tunnistust tema Brasiilia-päritolust,” selgitab Pille Järvela. Tegemist on vähenõudliku, läikivate paksemate lehtedega taimega, kes talub hästi varju ega taha palju kastmist. Teda on võimalik kasvatada ka toas amplis, mis toob hästi esile lehe all paikneva punakaspruuni laigukese. Õied on tal kollased või oranžid.

Ehk leidub meie lugejate seas kedagi, kellel antud taim kodus kasvab ja soovib meiega oma taimest pilte ja näpunäiteid veel lisaks jagada.