| Blogi postitused

Milline huvitav taim meie tänasesse päeva on sattunud-vaatame mida me temast rohkem teada saame.

Alokaasia on Lõuna-Ameerikas levinud troopiline taim, levinud Ida-Austraalias, ilmunud Venemaal Katariina II valitsemisajal. Lill kuulub aroidide perekonda ja kasvab avamaal, kuid võib leida ka kivistel aladel.

Alokaasia on Araceae sugukonna laialehiste risoomiliste või mugulaliste mitmeaastaste õistaimede perekond. Troopilises ja subtroopilises Aasias Ida-Austraalias on 97 aktsepteeritud liiki ning paljud hübriidid ja sordid, mida kasvatatakse laialdaselt kogu maailmas.

Alokaziat nimetatakse ilmameheks ja arumiks ning alternatiivmeditsiinis – kolmejalgseks. See nimi on tingitud asjaolust, et täiskasvanud taimel on harva palju lehti. Neljanda ilmumisel hakkab vanim leht kuivama ja mõne aja pärast see sureb.

Alokaasiad on võhalised, kellel on pilkupüüdvad omapärased lehed või lehevarred. Erinevaid lehevorme ja toone on mitmeid. Alokaasiaid kasvatatakse toataimedena, kuid tuleb meeles pidada, et taim vajab ühtlast niiskust.

Alokaasia on rohukõrreline mugultaim. Kodustes tingimustes ei pruugi taim hakata õitsema, kuid õitsedes moodustuvad valge kattelehega piklikud õisikud. Alokaasia taimemahl võib põhjustada nahaärritust. Alokaasiale meeldib soe koht ja niiske õhk. Neile sobib hästi varjuline või hajusa valgusega koht, sest neile ei meeldi otsene päikesevalgus. Alokaasiatel tuleb igal kevadel vahetada muld. Sobiv muld on Lillemuld.

Sanderi alokaasiat (Alocasia sanderiana) kutsutakse lehe mustri järgi sageli luukerevõhaks. Sellel on suured nooljad ja lainelise servaga lehed, mida kaunistavad selgelt eristuvad valged lehevarred. Alocasia zebrina üllatab oma lehevartega: need on värvunud tugevalt tumerohelise ja kollase kirjuks. Suured lehed võivad olla kas rohelised või rohelise-kollasekirjud.

Nende suurte lehtede järgi kutsutakse teda ka ” elevadikõrvadeks “.

Suursugune toataim meie kliimas!