| Blogi postitused
Pildil Jaapani aukuuba ehk golden tree

Kui suursugune on see taimeriik, minu jaoks täiesti midagi tundmatut. Selleks me seda blogi teemegi, et õppida rohkem taimi teadma või kuidas neid kasvatada ning hooldada.

Aucuba on kolme kuni kümne õistaimeliigi perekond, mis on nüüd kantud perekonda Garryaceae, ehkki varem klassifitseeriti seda Aucubaceae või Cornaceae sugukonda. Aucuba liigid on pärit Ida-Aasiast, Himaalaja idaosast ida suunas Hiina, Korea ja Jaapanini. Nimi on jaapani Aokiba latiniseerimine.

Nahkjate lehtedega põõsaste perekond kontpuuliste sugukonnast; 4 liiki. Jaapani akuuba (Acuba japonica) kollasekirjude lehtedega sorte kasvatatakse ilupõõsana, Eestis toataimena.

  Aucuba japonica ‘Rozannie’- tumeroheliste laiade lehtedega keskmise suurusega põõsas. Leheserv hambuline alates keskelt tipu suunas. Emastaim, suured punased marjad. Kompaktne põõsas. Kasvutingimused: Katsetamisel. Igihaljad varjulembesed kahesugulised taimed. Mullastiku suhtes vähenõudlikud ja seetõttu mujal sagedased linnahaljastuses. Looduslikult kasvavad Jaapanis.

Kui kellelgi kodus on antud taim toataimena, siis palun jagage oma taimest lugusid, pilte jpm.