| Blogi postitused

Looduslikult on levinud troopika ja lähistroopika metsade alustaimestiku hulgas kui ka varjulistel mäenõlvadel ja kaljuastangutel. Jahedamates ja kuivemates piirkondades kasvavad begoonialiigid on sageli mugultaimed, mille maapealne osa taime puhkeperioodiks sureb. Kuulub begoonialiste (Begoniaceae) sugukonda. Toataimedena kasvatatakse peamiselt roosbegooniat, mille kõrgus on ca 25 cm.

Liike on umbes 900.

  • Begonia hatacoa
  • Begonia benichoma

Temperatuur ja niiskus

Begoonia eelistab niiskemat õhku ja õhurikast ruumi. Samas saab kasvatada ka keskküttega ruumis. Õitsemise ajal peaks temperatuur olema 18-20 kraadi. Vältida tuuletõmbust.

Valgus

Asetada valgesse kohta, kuid mitte otsese päikesevalguse kätte.

Kastmine

Kasta korrapäraselt leige ja pehme veega. Mitte lasta mullapallil läbi kuivada (kasutada nt plastikpotti, et muld nii kiirelt ära ei kuivaks; samas tuleb ettevaatlik olla ülekastmisega). Pärast õitsemist tuleks anda puhkeaega ja kasta harvemini. Detsembrist võib hakata lehti langetama, kuid see on normaalne ja need taastuvad kasvuperioodil. Karvaste vartega taimede puhul kasta altpoolt, et vesi ei hakkaks mädandama võra.

Väetamine

Õitsemise ajal ja kasvuperioodil kasta üle nädala nõrga väetiselahusega. Eelistatum on õitsvatele taimedele ettenähtud väetis. Talvel tuleks väetamist vähendada ühele korrale kuus.

Õitsemine

Õite värv varieerub valgest punaseni. Pungade tekkimisel võib päeva pikendada lampidega 12 tunnini. 

Ümberistutamine

Istutada kevadel kasutades kerget ja toitaineterikast mulda. Ise segades võtta näiteks lehe- ja turbamulda, kõdusõnnikut ja liiva. Potiks sobib lai ja madalam nõu, mille põhjas on korralik drenaaž.

Paljundamine

Mugulatega ning tipmistest ja lehepistikutest. Pistikud juurduvad 20 kraadi juures kiiresti.

Energeetiline mõju

Seemnemaailm: “Kuningbegoonia sobib suhtlejatele ja külalislahketele inimestele ja on üks tugevamaid kaitsjaid. Ta mitte ainult ei muunda negatiivseid võnkeid positiivseteks, vaid ka korrastab neid, tuues koju harmooniat ja tasakaalu.

Mugulbegoonianeutraliseerib ka negatiivset energiat, mis tekib tülidest lähedaste inimeste vahel, tasandab konflikte ja vasturääkivusi, vähendab närvilisust ja pingeid (mis ei tulene vaid sõnadest, vaid on ka alateadlikult olemas) ning kaitseb maja välisvõngete eest.”