| Blogi postitused
نحن ننمو مخدر مسكر في البلاد: طرق الزراعة ، الفروق الدقيقة في الرعاية  وأنواع الصور - الأعشاب الحارة والطبية - 2020

See on alles eksootiline taim, uurime lähemalt kas meil ka midagi kasvab!

Datura (seda nimetatakse ka Daturaks) kuulub Solanaceae perekonda. Tegemist on iga-aastase, ebatavaliselt kiiresti kasvava ürdiga, mille sees on sirge, õõnsad varred, mille kõrgus on üle kümne sentimeetri. Lehed on väga suured, kui neid hõõruda, hakkavad nad ebameeldivat lõhna. Datura lill on suurusega (kuni kaheteistkümne sentimeetri) läbimõõduga, koosneb viiest teravast, kasvanud valge värvi kroonlehtest ja joovastavat magusat lõhna. Õitsemine kestab juunist oktoobrini, õied õitsevad ja kiiresti tuhmuvad. Datura lillel on viljakad puuviljad, mis sisaldavad väikesed mustad terad.

Esialgu kasvas dope eranditult Mehhikos ja Kirde-Ameerikas. Hiljuti leidub seda Venemaa keskosas, Edela-Siberis, Kaukaasia ja Aasia avatud ruumides. See taim kasvab tavaliselt prügilates, tee lähedal, aedades ja põldudel.

Kui taime istutatakse aias, võidab lõhnavõit kaastunde oma ilu ja joovastava lõhnaga. Suuremeelse jootmise korral jõuab see kolme meetri kõrguseni. Varjus tõuseb see ülespoole, avaras päikesevalguses kohas, vastupidi, libiseb, ulatudes kuni meetri kõrguseni. India Datura lill on uskumatult ilus, selle valge ja lilla kaksiklilled kaunistavad aeda kuni külmani. Iga lill õitseb ainult kaks päeva, kuid õitsevad uue õitsemise. Õhtul levitage need õrnad joovad lõõgastavad aedlilled. Päevapea “troubaduur” võib augustiks ulatuda umbes seitsekümne sentimeetri kõrgusele, samal ajal kui iga päev peenestatakse rohkem kui kümme suurt lumivalget lilli, millel on meeldiv, aga joovastav lõhn. Hoolimata selle ilust on kõik taime komponendid väga mürgised, nii et neid ei saa istutada magamistoa akende kõrval, samuti ei tohiks lastel lastele jääda. Isegi loomad mööduvad lillest kõrvale, kuid putukate ja mesilaste hulk tõmbab lõhna.

Kallid sõbrad, kellel on kogemusi siis palun jagage meiegai!