| Blogi postitused
Hispaania ebahüatsint roosa
Sort Hispaania ebahüatsint roosa

Tutvume veel siis teistsuguse hüatsindi sordiga.

Ebahüatsinte on 3-4 liigiga sibultaimede perekond liilialiste (Liliaceae) sugukonnast, mis looduslikult kasvavad Lääne-Euroopas ja Põhja-Aafrikas.

Eesti aedades on enim kasvatatud liik hispaania ebahüatsint (Hyacinthoides hispanica, syn. Scilla campanulata) ja temast aretatud erivärvilised sordid, mis on rahva seas tuntud ka kui kellukaõieline silla või kiviktaimla hüatsint. Taimel on lineaalsed 20 – 60 cm pikkused lehed, millede keskelt kasvab pea sama kõrge õisikuvars kuni 15 kellukja umbes 2 cm pikkuse mittelõhnava sinise õiega.

Hispaania ebahüatsint on varajase õitsemisega talvekindel kevadlill, mis sobib kasvatamiseks peenras äärelillena, kiviktaimlas, terrassil või rõdukastis. Eelistab päikeselist kuni poolvarjulist sõmera, vett hästi läbi laskva ning viljaka pinnasega kasvukohta, kuid kasvab ja õitseb rahuldavalt igasuguses aiamullas. Eesti oludes võib sibulaid istutada augustist kuni külmade saabumiseni. Istutussügavus on 5 – 10 cm. Sibulad võib jätta samale kasvukohale mitmeks aastaks järjest.

Nagu ikka palun jagage meiega oma kogemusi ja pilte!