| Blogi postitused

Kas tegemist pole mitte luuderohuga, uurime ehk on sugulased omavahel.

Üks põnevaid luuderohu teisendeid on fatseedera, mille varred kasvavad algul püstakalt, hiljem vajavad aga toestamist. Suvel tuleb taime ereda päikese eest kaitsta. Vanemad taimed kaotavad varre alaosas lehed. See on märk, et vart võiks tagasi lõigata. Kärpimine soodustab ka harunemist. Parim tagasilõikamise aeg on märtsis või aprillis. Äralõigatud tippe võib juurutada vees ja kasutada paljundamiseks. Kasvu ajal joob fatseedera palju leiget vett. Palavatel suvepäevadel tuleb teda vahel kasta isegi iga päev, hästi mõjub ka piserdamine puhta sooja veega.

Fatseedera Fatshedera lizei

Vajab suvel suhteliselt jahedat kasukohta, talvitumiseks aga lausa külma ruumi, kuid mitte miinuskraade. Samal ajal tuleks oluliselt vähendada kastmist. Liiga soojas talvitumiskohas laseb taim lehed maha, aga liigkuivas kahjustub kergesti võrgendkoist ja lestadest.
Märtsist augustini vajab iga paari nädala tagant väetamist. Taim hakkab võsusid ajama alles pärast tagasilõikamist. Kasvuperioodil tuleb kasta niipea kui mullapind hakkab kuivama. Vajab heledalt valgustatud, kuid otsese päikese eest varjestatud ruumi ja keskmisest pisut kõrgemat õhuniiskust.

Kauneid rohelus taim oma kodu kaunistama või talveaeda.