| Blogi postitused

Mis taim see selline on, aus vastus ma ei tea, aga selleks tulebki natukse kirjandust lugeda ja ennast kurssi viia.

Grevillea (Grevillea) vähemalt 250 liigiga põõsaste ja puude perekond (Proteaceae) sugukonnast, mille enamikud liigid kasvavad looduslikult Austraalia vihmametsades.

Tugev grevillea (G. robusta) on Austraalia avamaastikelt pärit kiirekasvuline koonilise võraga pooligihaljas puu, mis looduses võib kasvada kuni 18 m kõrguseks vajades kasvuruumiks 9 m laiust ala olles ühtlasi suurim grevilleade seas. Eelistab heaks kasvamiseks sügavapõhjalist viljakat huumuserohket pinnast. Looduses hakkab õitsema varakevadel ja viinamarjakobaratetaolistes kobarates olevad oranžikaskollased õied püsivad puul kuni sügiseni. Tugevat grevilleat võib kohata ka Vahemere maades, Itaalias näiteks Capri saarel, Firenze botaanikaaias ja mujal.

Eesti kliimas ja tubastes tingimustes kasvab enamasti 1 m kõrguseks. Kasvuks vajab happelist mulda ja sooja päikeselist kasvukohta. Kasvuperioodil vajalik regulaarne kastmine ja väetamine fosforivaba väetisega. Talveperioodil (puhkeperiood) peaks kastma minimaalselt. Paljundatakse seemnetega, mis idanevad 20…27°C juures kuni 25 päeva.

Antud taimel on erinevaid sorte palju ja floristikas leiab kasutust värvitud lehena neid oksi. Toon allpool mõned näited!

Veel on sinist, roosat, lillat ja veel palju erinevas toonis värvitud oksi, mis leiavad kasutust floristikas.