| Blogi postitused

Lisaks suurepärasele taimele on ka imekaunid õied, uurime lähemalt!

Ingveri kasvatamine on võimalik täiesti tavalistes kodustes tingimustes. Kõigile tuntud ravimtaim ingver on ka väga ilusate õitega ilutaim. Teda on võimalik kodus või kasvuhoones edukalt kasvatada.

Ingveri kasvatamine omas kodus kasvuhoones nagu tomatit või paprikat oleks päris põnev etevõtmine.

Ilmselt oled ingveriga kokku puutunud juues ingveri lisandiga pakiteed, tehes vürtsikaid idamaa toite või isegi keetes ingveri juurest külmetusevastast jooki. Harilik ingver ehk Zingiber officinalison troopilisest aasiast pärit mugultaim, mida nüüdseks kasvatatakse juba igal pool kus kliima seda võimaldab. Ingveri juur on tuntud imeravim. Peamised toimed on põletikuvastane, tugev antioksüdant, vereringet stimuleeriv, seedimist soodustav ja näiteks gripi puhul higistama ajav.

Siin aga räägime hoopis sellest kuidas Ingverit hõlpsasti ise kodus kasvatada. Kõige lihtsam viis ingveri taime saada on hankida poest paar tugevat värsket ingveri juurikat.

Ingveri juurikas vee kohal juurdumas

Ingveri juurikad tuleb siis sooja kohta vee kohale asetada ja oodata kasvupungade tekkimist. Hästi mõjub 1 päevane soojas vees leotamine enne vee kohale panemist. Vee kohale asetamiseks võib kasutada tikke nagu pildil näha. Kasvupungad peaks ilmuma soojas kohas paari nädala jooksul või kiireminigi. Kui pungad juba arenevad siis võid taimekesed ehk mugulad istutada potti nii, et osa mugulat jääks mullast välja. Mugav on kasutada näiteks küttega sooja vannitoa põrandat kuhu asetada potid ning sinna kohale panna ka mõni taimevalgusti. Kui teed seda kõike suvel siis on asi muidugi lihtsam aga talvel vajavad taimed

Vali oma taimele vastavalt juurika suurusele sobiv pott. Kasuta toitaineterikast lillemulla segu ning pane põhja ka mõned potikillud drenaaziks. Mulda panemisel käitu ettevaatlikult noorte pungadega ja säti nad ikka ilusti vertikaalselt. Alguses kasta kergelt nii, et muld oleks niiske aga kui taim on juba suurem siis võid veega lahke olla. Suvel võid hoida kasvuhoones aga võid ka õue tuulevarjulisele kohale viia. Näiteks puu okste alla kergesse varju. Troopilise taimena ta külma ei armasta seega sügisel vii varakult kasvuhoonesse tagasi.

Kasvuhoones kus on soe ja niiske kasvab ta suvega 60-120cm kõrguseks.

Kui oled reisinud kunagi puhkuse aeg Aasias või näiteks Hawail, siis on sulle kindlasti näidatud neid ilusaid punaseid käbisid, mis ingveri taime varrel kasvavad. Nendest nn käbidest erituvat mahla kasutavad kohalikud putukavastase vahendina määrides seda kaelale, näole ja kätele. Võin omast kogemusest öelda, et aitab. Peale selle on väga värskendav tunne ja see kergelt aimatav lõhn on väga eriliselt meeldiv aroom.

Ingveri maa-alune ja maapealne osa on väga erinev- mugulad on tugev ravimtaim, üpris tugeva maitsega ja maapealne osa on väga ilusat värvi õisikuga ja väga õrna lõhnaga.

Seega armastab Sinu noor ingveri taim sooja ja niisket kohta. Kuna ta aga kasvab troopilises alusmetsas siis täispäike ei ole hädavajalik kui aga noorelt harjutada, siis armastab ta seda väga.

Kui suvi läbi ja ingveri pealsed kuivanud, siis võib poti kummuli pöörata ja kaeda, milline on juurikasaak.

Natuke lugemist, et ka kodustes tingimustes saab kasvatada. Kallid lugejad jagage meiega oma kasvatamiskogemusi!