| Blogi postitused
Havisaba 'Futura Superba' P9 30cm

Paljudele tuntud suurepärane toataim, aga kuidas tema eest hoolt kanda uurime lähemalt.

See on rahu ja heaolu taim. Usutakse, et seal, kus on havisabad, pole kohta tülidel ega õelatel ja kadedatel inimestel. Kui havisaba hakkab õitsema, olevat see märk, et ta on hoidnud teie elus ära halva. Öösel vabastab hapnikku – seega sobib ideaalselt magamistuppa. Neelab süsinikdioksiidi. Väga vähenõudlik ja tänuväärne hoolealune. Eelistab valget kasvukohta ja vähest kuni mõõdukat kastmist.

Havisaba peetakse üheks kasulikumaks taimeks koduses ja kontoriinterjööris. Havisaba filtreerib hästi kodumajapidamises levivaid mürke. Kõige kasuliku juures on teda ka ülilihtne hooldada ning oma pikkade tugevate lehtedega näeb ta ka kaunis välja. Taim pärineb Lääne-Aafrika savannidest ja seetõttu ei vaja ta kasvamiseks kuigi palju niiskust. Ka liigiti on havisabaliste kasvu- ja hooldamistingimused sarnased. Temperatuur tuleks hoida pigem jahe (mitte alla 15 kraadi) kui väga soe. Kasvatada tuleks taime valges või poolvarjulises kohas. Vähese valguse korral muutuvad lehed kollakaks, kuigi ta on üsnagi leplik kehvade valgustingimuste osas.

Hooldamine: talvel tuleb vähe kasta, kord-paar kuus on täiesti piisav. Ka muul ajal on aeg-ajalt soovitav lasta mullapallil täiesti läbi kuivada. Vältida ülekastmist. Suvel võib kasta kord nädalas. Jälgida, et potialusele ei jää vett seisma. Kastmiste vahepeal võib piserdada. Kasvuperioodil väetada kord kuus, muul ajal üle nädala.

Loodan, et leiate enda koju sobiva taime. Külastage meie poode ja tellime teile teie oma havisaba!