| Blogi postitused

Õues paistab päike, aga meil on selline armsa nimega lill, uurime millal ta tegelikult õitseb.

Sandersonia on risoomitaimede monotüüpne perekond, mis kuulub perekonda Colchicaceae, üksikliik Sandersonia aurantiaca on pärit Lõuna-Aafrikast ja Eswatinist. S. aurantiaca üldnimetuste hulka kuuluvad jõulukellad, kuldne maikelluke, hiina laterna liilia ja hiina laterna pirn.

Sandersonia aurantiaca areneb hästi kuivendatud liivases pinnases, mis on rikastatud kompostiga ja naudib täielikku päikest, kuid mitte liigset kuumust (millistes tingimustes nõuab see sagedast kastmist). Õrn taim, mis hooletult käsitsedes kergesti muljutakse. Kasvuharjumus on püstine, kuid lõtv, taimed saavad kasu. Rohtsed mitmeaastased taimed, Sandersonias surevad hooaja lõpus loomulikult tagasi, elades talve üle tsoonides 9 ja 10. Nad saavad hästi hakkama San Francisco, San Diego ja muudes kerge kliimaga kohtades ning sobivad ka kasvatamiseks kasvuhoonetes. Esimestel aastatel on kasv aeglane, kuid muutub kiiremaks iga kasvuperioodiga, kui taimed on täielikult kasvanud. Kui nad on moodustanud piisavalt suured tükid, võib neid paljundada jagamise teel.

Oranžid / kollased õied meenutavad pisikesi Hiina laternaid. Sandersonia aurantiaca õite oranž on siiski kollasema tooniga kui Physalis alkekengi (veel üks taim, mida tuntakse üldnimega Hiina latern). Kahest taimest on Sandersonia seenhaigustele vastupidavam.

Taas midagi põnevat meie blogipostituses.