| Blogi postitused

Mul pole õrna aimu, mis taimega tegemist. Nime tuleb mitu korda lugeda, et saaks korektselt hääldada! Uurime lähemalt!

Juusadiantum on tubades imekaunis lisand, kui oled valmis tema eest hellalt hoolt kandma. Juusadiantumil on õhulised, helerohelised lehed, mis paiknevad pehmetel läikivatel vartel ning ta sobib suurepäraselt ripptaimeks. Meeles tasub aga pidada seda, et taim näeb välja niisama õrn kui ta tegelikult ka on.

Antud taim on adiantumiliste sugukonda adiantumi perekonda kuuluv sõnajalgtaim.

Ta on levinud kõikides soojade kliimaga paikades maailmas, enamasti parasvöötmest kuni troopilise kliimaga aladeni, kus on kõrge õhuniiskus: Lõuna-Euraasias, Põhja-Aafrikas ning Lõuna- ja Kesk-Ameerikas. Euroopas võib teda leida Vahemere maadest Alpide lõunaosa ja Lõuna-Inglismaani.

Juusadiantum kasvab niiskes ja varjulisel liivasel pinnasel, liivsavil või lubjakivil paljudes kasvukohtades, sealhulgas vihmametsas, võsamaal, laialehistes- ja okasmetsades ning kaljudel, sageli jõgede või järvede astangutel. Sobivas kasvukohas kasvab arvukalt.

Juusadiantum kasvab 15–30 cm kõrguseks. Lehed, need meenutavad mõneti hõlmikpuulehti, on kaheli-kolmetised, pikkus kuni 50 cm. Juusadiantumi värskeid või kuivatatud lehti juusadiantumi ürti (Capilli veneris herba), harvemini koos juurikate ja juurtega, on kasutatud rahvameditsiinis.

See on vastupidav ilutaim, mis sobib ka niiskesse jahedasse ruumi.

Tõeliselt huvitav on see rohetaimede maailm, kellel aga huvi siis ikka julget pealehakkamist!