| Blogi postitused

Nimi võib mõne lugeja kohe ära ehmatada, aga imetlege seda ilu, kaunis kas pole?

Kolkvitsia on meil vähetuntud 2–2,5 m kõrgune põõsas ja tema perekonda kuulubki üksainus liik. Inglise keeles kutsutakse kolkvitsiat lihtsalt ilusaks põõsaks (beautybush). Haljastustaimena on kolkvitsia kõige levinum USA-s. Juuni lõpus ja juulis on kolkvitsia tihedalt mannavahuroosasid lõhnavaid õisi täis, kuid mingit tugevat peavalu tekitavat ainet lõhnas ei ole. Tolmeldajaid märkab kolkvitsial harva. Peened puitumata võrsetipud kipuvad küll talvel külmuma, kuid taastuvad järgmisel suvel kenasti ja põõsas õitseb jälle.

Kolkvitsiale valige aias koht, kus ta silma paistab. Peaks arvestama seda, et päikese käes õitseb ta palju rikkalikumalt kui varjus. Haigusi ja kahjureid esineb kolkvitsial harva, ta pole pinnase suhtes nõudlik ja kasvab hästi isegi liivakas kuivas mullas. Vaid väga karmidel lumeta talvedel võib kolkvitsia kannatada saada, kuid taastub maa-alusest osast kiiresti. Paljundatakse seemnetega ja poolpuitunud pistikutega suvel. Sortidest on tuntuim „Pink Cloud”. 

Sordid: ’Maradco’ – uus sort, lehed puhkedes kollased, lehtede värv jääb varjus kahvatuks, sügisvärvus kuldkollane; ’Pink Cloud’ – õied tugevroosa värvusega; ’Rosea’ – õied peaaegu punased.

Kellel on olnud kogemusi antud põõsa kasvatamisel, palun jagage meiegagi oma lugusid!