| Blogi postitused

Peatselt saabuva naistepäeva eel ehk keegi korraks mõtleb ka milliseid lilli kinkida kallimale, sõbrannale või kolleegile. Siin jagame mõningasi näpunäiteid lillede tähendustest 😉

Oskuslikult lilli ja nende värve kombineerides võib neist saada lausa salasõnumi. Seega ole valvas, kui kingid kimbu kellelegi, kes seda salakeelt mõistab.

Karikakar – ilu, süütus
Liilia – emadus, vooruslikkus
Orhidee – armastus, erakordne ilu
Inkaliilia – sõprus, pühendumus
Lõvilõug – tugevus, armulikkus
Gladiool – tugev moraal ja iseloom
Tulp – armastus, tunnustus
Iiris – usk, lootus, tarkus
Krüsanteem – rõõm, pikaealisus
Nelk – armastus, imetlus, tänulikkus

Mainime veelkord ära mõningaste värvide tähendused:

Punane on armastuse ja romantika värv. Punased lilled tähendavad julgust, austust, imetlust ning loomulikult soovi ja iha.

Õrnad roosad toonid kõnelevad õrnusest, õnnest ja armastusest. See värv tähendab ka armulikkust ja süütust.

Sinistest lilledest tehtud kimp võib saata sõnumi olla rahulik, võtta aeg maha ning vabaneda stressist.

Valged lilled tähendavad puhtust, alandlikkust, austust. Olenevalt kimpu pandud lilledest võib see olla nii julge ja vaimukas kui ka õrn ja tagasihoidlik.

Kollastest lilledest õhkub õnne ja rõõmu. Need sümboliseerivad sõprussidemeid, edukust ja uhkustunnet.

Lillad lilled tähendavad noorust, elegantsust ja graatsilisust. Lavendlitoonis kimp paistab õrn, naiselik, kuid võib olla vanamoodne, hoolimata sellest, et on kasutatud trenditaimi.

Oranžid lilled saadavad tugeva sõnumi – siin pole mingeid müürililli. Oranž on julge, kirglik ning elurõõmus.

Rohelised lilled tähendavad uuenduslikkust, kevadet, nooruslikkust. Kui lisad kimpu rohelisi lilli, siis soovid saajale head õnne ja tervist.

Purpur on kuninglik värv, mis sümboliseerib väärikust, traditsioone ja edukust. Selles toonis lilli sisaldav kimp saadab sõnumi austusest ja imetlusest.

Praegusel ajal ehk me enam ei pööra tähelepanu lille tähendustele ja värvidele, kingime ikka neid mis saajale meeldivad-ja õige see on. Eks see uskumus lillede tähenduste ja värvide kohta pärineb vanemast ajast, kus sooviti oma südamedaamile muljet avaldada- kuid miks mitte seda praegu teha! Meie tunnuslausegi ütleb: Ilusaim tuleb alati südamest!, ärge siis unustage peagi saabuval naistepäeval kõiki kallid inimesi. Kaunis õis võib tuua päeva rohkelt rõõmu!