| Blogi postitused
Marienroosid

Ilmad on vaikselt päikselisemaks läinud ja muru seest on juba ammu tärganud kaunid õied. Valgest kuni punase toonini. Õis on avatud kui ka täielikult ümar.

Kogu maakera parasvöötmes levinud ning hästi kohastunud madalakasvuline juurmise lehekodarikuga aiailutaim korvõieliste (Asteraceae) sugukonnas. Tuntud kui marienroos, margareeta, marilill, harilik kirikakar ja mururoos. Üldiselt rohkelt ja mitmevärviliselt õitsev leplik lühiealine püsik, annab ka rikkalikult isekülvi, mis tagab iga-aastase küllusliku õitsemise kogu suve vältel. Hübridiseerub väga kergesti ning soodsate kasvutingimuste korral võib muutuda tüütuks umbrohuks. Sordiomadusi säilitada soovides tuleb paljundada vegetatiivselt ning vältida isekülvi. Soovida ja proovida ju võib. Sobib kasvatada ääristaimena jalgradade ja istutusalade kaunistamiseks, samuti hajali murus. Hea abiline suurte jäätmaade ja avarate mahajäetud platside ilmestamisel. Talub üsna hästi niitmist, omandades vajadusel madalama kasvukuju. Vajadusel saab hõlpsasti haljastada suuremaid pindasid, mil tuleks arvestada 11 taime m2-le.

Parim aeg istutada ja imetleda neid kaunid õisi. Kuid kellel on liiga vohama läinud, jagame allpool nippe kuidas vabaneda kirikakrast.