
Nii kaunid iludused meie blogipostis!
Õiekas pärgväändik (Stephanotis floribunda) on kahtlemata üks kauneimaid tubaseid ronitaimi. Temas on kõik ilus: tumerohelised lehed, hullutava aroomiga valged õied ning isegi viljad.
Kuigi õiekas pärgväändik viljub tubastes tingimustes kahjuks harva, ei unune kord nähtud viljad kunagi. Need meenutavad kujult veidi ploomi, kuid on kollakasrohelised ja kanamunast suuremad. Valmides vili avaneb ning laseb laia maailma sajad lennukarvadega varustatud seemned. Oma Madagaskari saare päriskodus ronib see kaunitar kuni 6 meetri kõrgusel puuvõrades.
Pärgväändikku pole keeruline kasvatada, piisavalt peab olema vaid valgust. Taim eelistab pigem päikeselist kui poolvarjulist kasvukohta. Suvise lõunapäikese eest tuleb teda siiski varjutada.
Ka kastmisega ei tasu väga pingutada. Nagu ta sugulane vahalillgi, on ka pärgväändik tugevate nahkjate lehtedega ning käib veega kokkuhoidlikult ümber. Eriti ettevaatlik olge kastmisega talvel. Laske mullapallil kastmiskordade vahel taheneda, kuid jälgige, et see siiski kunagi läbi ei kuivaks. Suvisel kasvuperioodil võite kord kuus kastmisveele lisada õitsvatele taimedele mõeldud toalilleväetist.
Pärgväändikule on ideaalne talvine temperatuur umbes 15 kraadi, kuid vastunäidustatud pole ka tavaline toasoe. Siiski õitsevad talvel veidi jahedamas hoitud taimed järgmisel aastal paremini.Kasvumuld peab olema viljakas ja laskma liigset kastmisvett kergesti läbi. Tavalisele toalillemullale lisage veidi kruusa.
Paljundamiseks kasutage poolpuitunud pistikuid. Neid võib juurutada nii vees kui mullas.
On imeilusa läikivnahkja lehestiku ning valgete meeldivalt lõhnavate õitega ronitaim. Sarnaselt oma sugulasele vahalillele on ka pärgväändik vähenõudlik ja tubastes tingimustes lihtsa vaevaga kasvav taim. Taime varred on puitunud, kuid paindlikud – neid saab hõlpsasti näiteks traatraami ümber põimida.
Pärgväändik armastab valgusküllast kasvukohta, kuid terava lõunapäikese eest tuleb taime kaitsta. Taim on tundlik sagedaste asukohavahetuste suhtes. Kastma peaks taime mõõdukalt – pigem vähem kui rohkem. Suvisel ajal ning talvisel kütteperioodil võiks taime toasooja veega piserdada või asetada taime lähedusse õhuniisutaja.
Kellel tekkis huvi, siis julgelt võtke meiega ühendust!