| Blogi postitused

Uskumatu kui kaunid õied ja milline huvitav nimi on ühel taimel!

Punahuuled kasvavad looduses Kagu-Aasia troopilistes vihmametsades epifüütidena ning on oma päritolust tingitult ka toalilledena küllalt nõudlikud. Nad vajavad püsivalt kõrget temperatuuri (u 20°), kõrget õhu- ning ühtlast mullaniiskust. Õigem on taime hoida siiski veidi kuivemana kui liiga märjas mullas, sest seal võib nõrk juurestik kergesti mädanema minna. Punahuult tuleb aeg-ajalt piserdada ning kasta regulaarselt toasooja seisnud veega. Parim on vihma- või lumesulamisvesi.

Kui soovite taime külluslikumalt õitsema meelitada, hoidke teda südatalvel umbes kuu-poolteise jooksul veidi kuivemana ning jahedamas (14–16°).

Nagu paljud epifüütsed taimed on ka punahuul lubjapõlgur. Ta kasvab kõige paremini kohevas, mitte liiga toitaineterikkas nõrgalt happelises mullas. Müügil olevatest vastab neile nõudmistele kõige paremini sõnajalgade mullasegu. Soovi korral võite sinna lisada söe- ja männikorba tükikesi ning purustatud sammalt.

Punahuule väetamisega olge ettevaatlik. Tehke seda regulaarselt, kuid ettenähtud kontsentratsioonist poole lahjema lahusega. Sobivad kõik õitsvatele toalilledele mõeldud väetised.

Punahuultele on ruumis küllalt keeruline leida ideaalilähedasi valgusolusid. Sobiv paik peaks olema võimalikult valge, kuid mitte otsese lõunapäikese kiirtes.

Milline iludus, kellel kodus leidub siis jagage palu meiega oma pilte ja lugusid!