| Blogi postitused

Kindlasti olete juba lillepoodides kohanud lõikelillena müügil tulpe. Tänases postituses tooksin välja Rococo tulbi. Võib-olla mõnele on ta lihtsalt tulp, aga temas peitub imeline ilu!

Punaste sametiste servadega tulipunane tulp kollaste leekide- ja mahesinise läikega. Õielehed pisut lõhestunud ja kurrutatud. Päikeseline kasvukoht ja viljakas, kerge, neutraalne kuni kergelt aluseline või happeline liivmuld. Istutada kolme sibula kõrguse sügavusele. Suuremate õite ja tugevama taime saamiseks isegi pisut sügavamale ja anda neile kevadel mineraalväetist. Väeta sibullilli kevadel paaril korral lämmastik- või kompleksväetisega.

Pärast õitsemist lõigata närbunud õied maha, et mitte koormata sibulaid seemnete kasvatamisega.

Sortidest kindlasti leiate Rococo Double, Parrot Rococo ja teisi.

Uus Parrot-sarja tulp on iseloomuliku lõhiselise äärega, meenutades linnusulge. Õielehed on punast värvi, vahelduseks lööb välja suitsune vari ja rohekas-kollane äär. Papagoitulbid on usaldusväärsed, talvedele hästi vastupidavad, pooltäidisõitega, mitmevärvilised, kroogitud ja lõhestatud servaga kroonlehtedega. Õitsemisaeg on sellel sordil suhteliselt hiline, võib ulatuda suvesse.  Parima visuaalse tulemuse saab, kui istutada sibulaid massina. Kontrastiks sobivad valged tulbid või kollased nartsissid. Suurepärane lõikelilleks!

Nii, et kui keegi otsib mida uut kevadel katsetada tulbi sortidest, siis ehk leidsite midagi endale sobivat!