| Blogi postitused

Igast põnevaid õue, toa, ühe-ja mitmeaastaseid taimi leiab meie lillepoodides! Täna uurime, mida kujutab endast ronitatar.

Ronitaim, mida saab kasutada suvel ka amplitaimena. Kasvukohaks sobib valge ruum, kus ei ole väga kuiv õhk. Vajab kasvamiseks palju niiskust.

Muehlenbeckia ehk neiu on perekonda Polygonaceae kuuluvate õistaimede perekond. See on pärit Vaikse ookeani piiridest, sealhulgas Lõuna- ja Põhja-Ameerika, Paapua Uus-Guinea ja Austraaliaasia piiridest. Seda on juurutatud mujal, sealhulgas Euroopas. Liikide kasvuharjumused erinevad, paljud on viinapuud või põõsad.

Habras ja nõtke põim-ronitatar (Muehlenbeckia complexa) on pärit Uus-Meremaalt ja kuulub perekonda ronitatar. Ta on sugulane nii prahipaikade esindaja hariliku kirburohuga kui tuntud toidutaimede rabarberi ja tatraga. Sobiva kliimaga piirkondades on põim-ronitatar omandanud aga suisa umbrohu staatuse.

Põim-ronitatra lehed on väikesed (läbimõõt 0,6-2,0 cm) ja ümmargused. Varred ehk väädid on niitpeenikesed ja võivad kasvada kuni 3 m pikkuseks. Kõrgustesse pürgimisteks vajavad nad tuge. Kuid võivad kasvada ka ilma toeta, nii et teda saab edukalt kasvatada amplitaimena. Õied on väikesed, 0,6 cm läbimõõdus ja lõhnavad, kuid tubastes tingimustes kasvanud taimedel on õielootus kasin.

Eelistatuim kasvukoht on ida- või läänesuunda avanev aknalaud või selle vahetu lähiümbrus, kus oleks piisavalt valgust. Vältida otsest kõrvetavat lõunapäikest. Hea, kui kasvukoht oleks ka niiske õhuga. Liialt kuiv õhk võib põhjustada lehtede kolletumist ja mahapudenemist. Suvel võib õhuniiskuse tõstmiseks taime piserdada pehme toasooja veega.

Kasta regulaarselt, vältida äärmusi – liiga kuiva või märga mulda, neile reageerib samuti kolletuvate ja mahapudenevate lehtedega, millest taim ei pruugigi toibuda.

Talvel, mil põim-ronitatar läbib puhkefaasi, võib ta samuti lehti langetada ja näeb sel ajal üsna rääbakas välja. Talvitumise sobiv temp võiks olla vahemikus +5º…+10º C. Sel perioodil kasta veidi vähem, kuid mitte lasta mullapallil läbi kuivada.

Väetamisega pole vaja liialdada, piisab, kui aktiivsel kasvuajal väetada kord kuus toataimedele mõeldud täisväetise lahusega.

Olenemata sellest, kas taime kasvatatakse tugedel või amplis, võib väljaturritavad ja kontrolli alt väljunud oksad tagasi lõigata, sest kärpimist talub ta hästi.

Paljundada saab taime nii puhma jagamise teel kui kevadel võetud ladvapistikutega. Kui tekib vajadus taime ümber istutada, siis on selleks samuti parim aeg kevad (veebruar-märts). Istutusmuld peaks olema vett hästi läbilaskev.

Kallid rohenäpulised, kellel tekkis huvi siis olge hea ja seadke sammud meie poole!!!